OZNAM 

 

Milé deti, vážení rodičia, od pondelka 17.1.2022 sa obnovuje činnosť záujmových útvarov CVČ Dobšiná.
Deti do 12 rokov a dvoch mesiacov účasť na krúžkoch bez obmedzení, 
deti od 12 rokov a dvoch mesiacov v režime OTP (platí platný Ag test zo školy).

 

Vyhodnotenie súťaže PEČIE CELÁ DOBŠINÁ.

 
Do súťaže nám prispelo 17 pekárok s 30timi úžasnými fotkami koláčikov. Lajkami pri fotkách ste vy rozhodli o víťazoch. Prvé a druhé miesto vyhrali zamestnankyne centra Rybárová a Ďurajová, čo nás potešilo, ale ceny sme posunuli na ďalšie miesta a to Anička Zahoranská a Zuzka Korfantová zhodne na treťom mieste a Kristínka Fedorová na štvrtom mieste. Na fotkách sú všetky koláčiky, ktoré nám šikovné pekárky poslali, víťazné sú pod menom výhercov.
 

KRABICE OD TOPÁNOK PLNÉ LÁSKY

 

V tieto predsviatočné dni sme všetci plní radosti, očakávania a nadšenia. Veď prichádza čas Vianoc, čas pohody, tepla domova… budeme mať čas sa zastaviť, stíšiť divoký rytmus bežného života a stráviť pokojný čas so svojimi milovanými. Vychutnáme si pohodu leňošenia s deťmi pri rozprávkach a vôňu domácich dobrôt z vianočného stola. Nie všetci však majú možnosť radovať sa z prítomnosti svojich blízkych.

Naprieč Slovenskom sa šírila nádherná výzva: „Naplňme krabicu od topánok láskou“. Stačí pekne oblepiť krabicu a vložiť do nej malé darčeky, ktoré potešia starkých v domovoch seniorov. Blízkosť človečiny to samozrejme nenahradí, ale rozhodne balíčkom potešíme tých, ktorí si to vedia vychutnať.

Centrum voľného času sa v spolupráci so Základnou školou sa aj tento rok zapojilo do tejto vianočnej výzvy, a obdarovali babky a dedkov z Rejdovej a Rožňavy. 

 

DEVIATY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE 

"MOJE OBĽÚBENÉ MIESTO "

Centrum voľného času v Dobšinej zorganizovalo už deviaty ročník fotografickej súťaže, tento krát na tému „MOJE OBĽÚBENÉ MIESTO“.  Súťaže sa zúčastnilo 30 fotografov s 83 prekrásnymi fotkami. Pri prezeraní takýchto fotiek si uvedomíme aká krása je okolo nás a že je dôležité túto krásu vnímať, tešiť sa z maličkostí a užívať si život.

Odborná porota v zložení Mgr. art. Anna Hutníková, Mgr. Jana Krišáková a Vladimír Václavík mali tradične ťažkú úlohu, vybrať tie najkrajšie. Súčasne prebiehalo aj hlasovanie verejnosti.

Kategória deti: 1. miesto Laura Hudáková, 2. miesto Kristína Fedorová, 3. miesto Laura Flochová
Kategória dospelí: 1. miesto Marta Hutníková, 2. miesto Juraj Karika, 3. miesto Dana Husárová
Cena primátora mesta:  Margita Gallová
Cena riaditeľky ZUŠ:  Lucia Horváthová
Cena riaditeľky CVČ:  Adam Ondrejčík
Cena verejnosti:  Katka Krivánska, Tamara Marcišová, Radovan Gdovin, Katka Hlaváčiková, Monika Grígerová.

Všetkým oceneným blahoželáme a ďakujeme všetkým zúčastneným. Ceny do súťaže venovalo Mesto Dobšiná a CVČ Dobšiná.

Leto plné zábavy

Začiatok prázdnin je každoročne aj začiatkom letnej činnosti v Centre voľného času v Dobšinej. V štyroch turnusoch letného prímestského tábora sa vystriedalo 99 detí. Každý turnus sme naplánovali tak, aby si deti užili zábavu, tvorenie, poznávanie, šport i maškrtenie. V rámci celodenných výletov sme prešli „Náučným chodníkom Dobšinská Maša“, na vyhliadke sme si urobili piknik, na Dedinkách sme si dali zmrzlinku a navštívili sme aj Náučný areál pri Ekocentre Dedinky. Na ďalšom  výlete si deti zaplávali v bazéne na Konskom dvore Brzotín, nakúpili si „potrebné veci“ v Dráčiku a nemohla chýbať dobrá rožňavská zmrzlina. Deti si veľmi pochvaľovali aj výlet do Spišskej Novej Vsi, kde sa vyšantili v interiérovej herni „Alex park“, nakupovali v Madarase a nesmela chýbať  zmrzlina na námestí. Poučný i zábavný bol výlet v poslednom turnuse.  Začali sme rožňavskou hvezdárňou, kde nás pán hvezdár oboznámil s tajomstvami vesmíru. Deti si mohli vyskúšať  rôzne prístroje a otázkami prekvapili aj skúseného hvezdára. Deň pokračoval prechádzkou na rožňavskú kalváriu, čo je veľmi pekné romantické miesto. Veľkým zážitkom bola aj návšteva Zážitkového centra SENTINEL v rožňavskom múzeu.

Kreativitu si deti vyskúšali v kreatívnych dielničkách. Vyrobili a vymaľovali si sádrové odliatky zvieratiek, batikovali si tričká, tvorili z prírodnín, ktoré si nazbierali v lese, vyrábali si náhrdelníky s príveskami, do ktorých si vložili vlastné fotky a realizovali sa pri tvorbe ďalších umeleckých dielok.

Aby brušká neostali prázdne, tak si deti zamaškrtili na vlastnoručne vyrobených fajnotkách ako muffinky vyzdobené do tvaru motýľa, zdravý letný koktail, pizzu a sladký perník. O výborné obedy sa nám postarali tety kuchárky z materskej školy, za čo im ďakujeme.

Veľká časť času patrila pohybu a športovaniu. Využívali sme dobšinské športoviská, zasúťažili sme si na novom multifunkčnom ihrisku a na dopravnom ihrisku, vyhrali sme sa na mestskom detskom ihrisku a hlavne sme využili našu vynovenú záhradu, ktorá je ideálna na hry a športovanie. Počas teplých dní sa deti vyšantili aj v našom bazéne a pri obľúbených vodných hrách. Záver tábora patril olympijským hrám a všetky deti si zaslúžene odniesli medaile.

V každom turnuse sa deti dozvedeli niečo nové aj od ľudí, ktorí sa deťom venovali. S tetou Katkou Vargovou vytvárali endorfíny šťastia, dávali si telo do rovnováhy, posilnili svaly, kosti, vyskúšali si kráčanie, cúvanie, promenádu a tanečky okolo nášho krásneho mesta. Navštívili nás aj páni hasiči, ktorí nám na ihrisku ukázali vybavenie hasičských áut, dali deťom vyskúšať striekanie z hadíc a ukázali ako poskytnúť prvú pomoc. Slečna Viktorka Vikartovská z Mestských lesov v Dobšinej oboznámila deti s tajomstvami lesa v rámci LESNEJ PEDAGOGIKY.

To je len časť aktivít z nášho leta, ďakujem deťom, ktoré boli veľmi dobré, kolegom za trpezlivosť a dobré nápady, rodičom za dôveru, ktorú k nám máte a všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na priebehu nášho tábora. 

 

PROJEKT " HRAVÁ ZÁHRADA "

 

V spolupráci s Nadáciou Pontis  (Naše mesto 2020) sme boli úspešní v projekte HRAVÁ ZÁHRADA, podporený Slovenskými elektrárňami. Projekt sa realizoval na jar 2021

Tisíce ľudí sa každý rok zapájajú do najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto, vrátane stoviek dobrovoľníkov zo Slovenských elektrární. Ambasádori projektov – zamestnanci elektrární, dlhodobo spolupracujú s občianskymi združeniami, školami, škôlkami alebo samosprávami na skrášľovaní a zveľaďovaní miest, kde pracujú alebo žijú. Takto podporili finančným darom aj naše centrum.

Centrum voľného času v Dobšinej disponuje krásnou upravenou záhradou. V záhrade deti trávia veľa času v rámci pravidelnej činnosti, príležitostnej činnosti a tiež počas letných prímestských táborov. Dbáme na to, aby boli zábavné prvky pre deti zaujímavé a bezpečné. V rámci projektu sme doplnili záhradu o exteriérovú preliezačku, šmýkačku, hojdačku a iné zaujímavé prvky.

Ďakujem Slovenským elektrárňam, ich zamestnancom a v nemalej miere mojim šikovným kolegom za realizáciu novej záhradnej atrakcie. Odmenou nám bude radosť detí.

Ponuka záujmových útvarov na školský rok 2021/2022

 

1. Lego krúžok  ( 4 – 8 rokov ) skladanie lega, stavebníc, puzzle, autodráha

vedúca z.ú.: Mgr. Lucia Horváthová

2. Malý športovec ( 3 – 7 rokov ) športové hry a súťaže pre škôlkarov, futbal, floorbal, basketbal

vedúca z.ú.: Mgr. Lucia Horváthová

3. Športové hry pre dievčatá ( 5 – 10 rokov ) športové hry a súťaže, atletika, volejbal, basketbal

vedúca z.ú.: Mgr. Lucia Horváthová

4. Angličtina interaktívne ( 4 – 9 rokov ) učenie angličtiny hravou formou pomocou interaktívnej tabule

vedúca z.ú.: Mgr. Lucia Horváthová

5. Počítačové hry ( 6 – 10 rokov ) práca s počítačom a Internetom, detské hry, počítanie, maľovanie, hovorený text, zvuky, tóny, pesničky, puzzle, interaktívna tabuľa

vedúca z.ú.: Mgr. Lucia Horváthová

6. Junior Internet (  10 – 18 rokov ) práca s počítačom a Internetom, hranie náučno- vedomostných hier, voľná práca, youtube, facebook, interaktívna tabuľa

vedúca z.ú.: Mgr. Lucia Horváthová

7. Mini brušné tance ( dievčatá 4 – 5 rokov ) základy brušných tancov, tanečné choreografie

vedúca z.ú.: Bc. Bibiána Slováková

8. Country club ( MŠ Vyšná Slaná ) základy country tancov, párové choreografie, skupinové choreografie

vedúca z.ú.: Bc. Bibiána Slováková

9. Mini mažoretky 1. ( dievčatá 6 rokov ) pohybová príprava, práca s paličkou, bambuľami, tanečné zostavy

vedúca z.ú.: Bc. Bibiána Slováková

10. Mini mažoretky 2.  ( dievčatá 7 – 9 rokov ) pohybová príprava, práca s paličkou, bambuľami, tanečné zostavy

vedúca z.ú.: Bc. Bibiána Slováková

11. Smajlinky – mažoretky ( 10 – 13 rokov ) rytmické cvičenia, pohybová príprava, práca s paličkami a bambuľami, choreografie pre roztlieskavačky a mažoretky

vedúca z.ú.: Bc. Bibiána Slováková

12. Svet tanca pokročilí ( 11 – 15 rokov ) moderné a spoločenské tance

vedúca z.ú.: Bc. Bibiána Slováková

13. Klub mamičiek určený pre mamičky s deťmi na materskej dovolenke, deti si prostredníctvom jednoduchých techník rozvíjajú jemnú motoriku, učia sa používať pomôcky a pracovať s rôznym materiálom. Spolu s mamami si vytvárajú svoje prvé umelecké diela

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

14. Trpaslíci ( 4 – 6 rokov ) záujmový útvar pre chlapcov, náplňou útvaru sú športové, pohybové a zábavné hry, súťaže, tvorenie, kreslenie a pod.

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

15. Bambuľky ( 4 - 6 rokov ) klub pre dievčatká, ktoré rady tvoria, kreslia, zabávajú sa a poznávajú nové veci prostredníctvom tvorivých činností

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

 

16. Maškrtník (6 - 15 rokov) krúžok pre deti je určený pre všetkých maškrtníkov sladkostí a iných dobrôt.

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

 

17. Čarovný svet (8 - 12 rokov) rôzne možnosti tvorenia tradičným a netradičným spôsobom a materiálom – korálkovanie, drôtikovanie, práca s povrazom, maľba voskom, maľba na sklo, zhotovenie šperkov, opaskov, ozdoby na odev a mnoho ďalšieho.

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

 

18.Výskumníci ( 6- 12 rokov ) záujmový útvar pre chlapcov a dievčatá. Pozorovanie, skúmanie a zaznamenávanie si nášho mikrosveta prostredníctvom mikroskopov, sledovanie živej a neživej prírody s ďalekohľadom. Vychádzky do prírody, zaujímavé pokusy, návštevy hvezdárne v Rožňave.

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

 

19. Darčekovo ( 6 – 10 rokov ) tvorenie s rôznym druhom materiálu, výroba darčekov, darčekových taštičiek a pod., zhotovenie výzdoby na rôzne príležitosti, oslavy, sviatky atď.

 

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

 

20. Zvieratkovo ( 5 – 10 rokov ) záujmový útvar pre chlapcov a dievčatá, ktorí milujú domácich maznáčikov. Deti sa počas roka bližšie oboznámia s domácimi zvieratkami, s ich starostlivosťou a so všetkým, čo ich zaujíma. Vytvoria si vlastný časopis nielen o domácich, ale aj o iných známych alebo menej známych zvieratkách, ktoré budeme spolu spoznávať.

 

vedúca z.ú.: Mgr. Sylvia Tešlárová

 

21. Navrhovanie a šitie odevov ( 8 – 16 rokov ) navrhovanie odevov a odevných doplnkov, základy ručného a strojového šitia, šitie odevov a doplnkov

vedúca z.ú.: Ing. Mária Rybárová

 

22. Kreatívna tvorba (od 18 rokov) záujmový útvar zameraný na kreatívnu tvorbu, určený pre dospelých

vedúca z.ú.: Ing. Mária Rybárová

 

23. Regionálna gastronómia (od 18 rokov) vyhľadávanie tradičných regionálnych receptov spojené s ich prípravou a degustáciou

vedúca z.ú.: Ing. Mária Rybárová

 

24. Zdravý chrbát (od 18 rokov) cvičenie určené pre ženy na precvičenie chrbtových svalov, krčnej chrbtice, strečing, tvárová gymnastika

vedúca z.ú.: Marta Hutníková

 

25. Joga  ( od 18 rokov ) cvičenie jogy

vedúca z.ú.: Štefánia Nohavičková

 

Detské oslavy - Centrum voľného času Vám ponúka organizovanie detských narodeninových osláv v priestoroch CVČ,  v čase od 15:00 do 17:00 hodiny. Pre vaše dieťa a jeho kamarátov pripravíme program plný hier a zábavy. Priebeh oslavy navrhneme a upravíme podľa vašich požiadaviek. Organizovanie osláv bude možné na základe vzájomnej dohody. Poplatok 5,- €

 

Prihláška na stiahnutie do záujmového útvaru 

na školský rok 2021/2022

 

Centrum voľného času, SNP 492/27, Dobšiná

Oznam zákonným zástupcom, sprevádzajúcim osobám a deťom

po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19

Zákonný zástupca

  • Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode dieťaťa a pri odchode dieťaťa zo školského zariadenia (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).
  • Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.
  • Dodržiava pokyny riaditeľky CVČ, ktoré upravujú podmienky prevádzky školských zariadení na školský rok 2020/2021.
  • Predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do centra čestné vyhlásenie (príloha č. 1) alebo po každom prerušení dochádzky dieťaťa do centra v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (príloha č. 2).
  • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vedúceho ZÚ. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa z centra vylúčené.

Príloha č. 1..docx (20575)

Príloha č. 2..docx (17075)

Fotky

<< 1 | 2

Anketa

Aké podujatie by ste v budúcnosti v CVČ uvítali? ( PRE HLASOVANIE KLIKNITE NA PODUJATIE)

Plaváreň (215)
Turistika (195)
Diskotéka (187)

Celkový počet hlasov: 1531

Kontakt

CVČ Dobšiná SNP 492/27
Dobšiná
04925
+42158 7941 340 cvc@centrum.sk